Ekonomi

“Bir Kira Bir Ev” kampanyasına destek 350 milyon lirayı aştı.

Türkiye’den ve yurt dışından değerli isimlerin katılımıyla desteklenen kampanyada gece boyunca 33 bin 98 aile için 330 milyon liralık yardım toplandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kampanyanın açıkta tek bir depremzede kalmayana kadar devam edeceğini belirterek, toplam destek büyüklüğünün 350 milyon lirayı geçtiğini söyledi.

Kampanya kapsamında 28 bin 466 ailenin konut başvurusunda bulunduğunu ve bu sayıyı özel yayın öncesi sabitlediklerini belirten Soyer, dayanışma gecesi ile bu sayıyı sıfıra indirerek hedefi aştıklarını kaydetti. Soyer, “Gurur duyuyorum. Bağışlar arttı.

Ancak kampanyamız bu gece ile sınırlı değil, devam edecek.” Programa telefonla katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kampanyaya maaş aktardı. Kılıçdaroğlulu, “Bölgede çadır ve konteyner ihtiyacı var. İllerden geçici olarak ayrılan insanlarımız için de maddi desteğe ihtiyaç var.

Bu ikinci bir gerçek olarak ortaya çıkıyor. Milletimizin dayanışma içinde bu günleri atlatacağına inanıyorum” dedi. Programa katılan ÂLÂ Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Fazilet de UYGUN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in üç ailenin kirasını karşılayacağını belirttiğini belirtti. Bahadır Fazilet, “Bu milletin milletimize yaptığı yardım gerçek bir yardımdır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu