Haber

Kızılaylı depremzedelere özel whatsapp limiti

Kızılay kadın gönüllüleri ve Genç Kızılay kadın gönüllüleri, kurulan Whatsapp sınırından hijyenik ped, iç giyim, giysi ve hijyen malzemesi taleplerini karşılıyor.

Yeni doğum yapmış, hamile veya özel ihtiyaçları olan kadınları dinlemek ve ihtiyaçlarını karşılamak için deprem bölgesinde çalışmalarını sürdüren Kızılay Hanım gönüllüleri, depremzedelerle konuşmak isteyen kişiler için Whatsapp sınırı kurdu. onları bire bir. Hamile depremzedeler gönüllüler tarafından bilgilendirilmekte ve istekleri gönüllü kadın doğum uzmanlarına iletilmektedir. Sarsıntının ilk günlerinde hastanelerin doğum servisine gelen kadınlara ilk anda ihtiyaç duydukları kıyafet ve diğer ihtiyaçları veriliyor. Kızılay Hanım Whatsapp hattına ulaşmak isteyen hanımlar +90 552 150 18 68 numaralı telefondan veya 168 Davet Merkezi’nden ulaşabilirler.

ZELZELE BÖLGESİNDE 2 BİN KADIN GÖNÜLLÜYLE

Yaklaşık 2 bin kadın gönüllü ile deprem bölgelerinde hizmet veren Kızılay, en acil ihtiyaçlar arasında yer alan hijyenik ped, iç giyim, giysi ve hijyen malzemelerinin dağıtımına hız veriyor. Gönüllüler, yardım dağıtımında kadınlara ulaşmaya çalışarak, ihtiyaçlarını dile getirmekte zorlanan kadınların ihtiyaçlarını takip ediyor ve karşılamaya çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu