Yaşam

Geceleri Daha Çok Seviyorsanız Bu Filmlere Bayılacaksınız: Ana Konusu Gece Olan 20 Klasik Film

Gecenin renkli ve heyecanlı atmosferine odaklanan sinemalar ruh halinizi aydınlatacak. Bu sinemaları sizler için bir araya getirdik. Hem eğlenceli hem de düşündürücü eserlerin yer aldığı bu listede yer alan sinemalar, gece hayatının çeşitli yönlerini ve dinamiklerini gözler önüne seriyor. Şimdiden keyifle izleyin.

20. Bahar Tatilleri (2012)

IMDb’si: 5.3

Özet: Faith, Brit, Candy ve Cotty harika bir bahar tatili geçirmenin hayalini kuran dört çılgın arkadaştır. Ancak onları sıradan genç kızlardan farklı kılan çılgın planlarıdır. Ancak biriktirdikleri para yolculuk için yeterli olmayınca çareyi önemli bir soygun gerçekleştirmekte bulurlar ve başarıya ulaşırlar! Artık tatillerde eğlenebilecekleri kadar paraları var. Her genç gibi onlar da bahar tatilinde partileri ve kokaini abartınca kendilerini hapishanede bulurlar. Tam kurtarılmayacaklarını düşündükleri sırada Alien adında bir adam ortaya çıkar ve bu kızların kefaletini ödeyerek onları serbest bırakır. Alien, bölgenin yerel uyuşturucu ağlarını ele geçiriyor ve uyuşturucu işinden çok para kazanıyor. Brit, Candy ve Cotty bu yırtıcı hayata uyum sağlamakta pek zorlanmayacaklar…

Yönetmen: Harmony Korine

Oyuncular: James Franco, Vanessa Hudgens, Selena Gomez

19. Yılbaşı Gecesi (2011)

IMDb’si: 5.6

Özet: Aşk, umut ve fedakarlık duyguları etrafında hayata ikinci bir şans vermenin ve yeni başlangıçlara evet demenin sıcak hikayelerini anlatan film, yılbaşı gecesi New York’ta yaşayan yalnız insanların kesişen hikayelerini anlatıyor.

Yönetmen: Garry Marshall

Oyuncular: Robert De Niro, Ashton Kutcher, Zac Efron

18. Nick ve Norah’ın Sonsuz Çalma Listesi (2008)

IMDb’si: 6.6

Özet: Tris’in Nick’i terk etmesi -Nick’in zamanına göre- 3 hafta, 2 gün ve 23 saat sürdü ve çok geçmeden yeni bir erkek arkadaş buldu. Öte yandan Nick’le daha önce hiç tanışmamış olan Norah, kız arkadaşı olmadığı için onunla dalga geçiyordu. Tris’ten kurtulmak için o gece rock grubuyla aynı mekanda sahne alan Nick’ten 5 dakikalığına erkek arkadaşı olmasını ister. Bu evlenme teklifiyle başlayan sessiz geceleri, Norah’nın sarhoş kız arkadaşının Manhattan’da kaybolmasıyla unutamayacakları çılgın bir geceye dönüşür.

Yönetmen: Peter Sollett

Oyuncular: Michael Cera, Kat Dennings, Alexis Dziena

17. Gece Yarısı Özel (2016)

IMDb’si: 6.6

Özet: Bir baba ve oğlu her şeyden ve herkesten amansız bir kaçış içindedir; Çünkü baba, oğlunun bazı doğaüstü güçlere sahip olduğunu keşfeder…

Yönetmen: Jeff Nichols

Oyuncular: Michael Shannon, Jaeden Martell, Joel Edgerton

16. Cumartesi Gecesi Ateşi (1977)

IMDb’si: 6.8

Özet: Tony’nin hayatındaki en büyük zevki dans etmektir. Başka hiçbir şeyi düşünmüyor bile. Her cumartesi gecesi takıldıkları diskoda dans eden Tony, bu hobisini sürdürmek ve dans pistlerinin hakimi olma hayalini gerçekleştirmek istemektedir. Gittiği diskoda Stephanie adında bir kızla tanışmasıyla hayatı değişmeye başlar. Dans etmeyi de bir tutku haline getiren Stephanie ve dans partneri Tony, şehirde düzenlenen büyük bir dans yarışmasına katılırlar ve hayalleri gerçekleşmek üzeredir.

Yönetmen: John Badham

Oyuncular: John Travolta, Karen-Lynn Gorney, Joseph Cali

15. Soho’da Son Gece (2021)

IMDb’si: 7

Özet: Last Night in Soho, gizemli bir şekilde 1960’lara seyahat eden ve kendisini beklenmedik olayların içinde bulan genç bir kadının hikayesini anlatıyor. Londra’da yaşayan genç bir bayan olan Sandy’nin moda tutkusu vardır. Sandy, tasarımcı olarak yeteneklerinin yanı sıra zamanda yolculuk da yapabiliyor. Sandy bir gün kendini 1960’ların Londra’sında bulur ve orada hayran olduğu şarkıcı Jack ile tanışır. Ancak Sandy çok geçmeden 1960’ların Londra’sının göründüğü gibi olmadığını fark eder.

Yönetmen: Edgar Wright

Oyuncular: Thomasin McKenzie, Anya Taylor-Joy, Matt Smith

14. Akıllı Kitap (2019)

IMDb’si: 7.1

Konusu: Liseden mezun olmanın arifesinde, en iyi iki kız arkadaş (Kaitlyn Dever ve Beanie Feldstein) birdenbire daha az çalışmaları ve daha çok eğlenmeleri gerektiğini fark ederler. Yaşıtlarının gerisinde kalmamak için hâlâ zamanları olan kızlar, dört yıllık eğlenceyi tek bir geceye sığdırmaya çalışıyor.

Yönetmen: Olivia Wilde

Oyuncular: Kaitlyn Dever, Beanie Feldstein, Skyler Gisondo

13. Teminat (2004)

IMDb’si: 7.5

Özet: Vincent bir tetikçidir. İlgilenmesi gereken bir iş nedeniyle Los Angeles’ta taksi ücreti. Ne yapacağına dair hiçbir fikri olmayan taksi sahibi, Vincent’ın teklifini kabul eder ve bütün gece sürecek bir maceraya dahil olur. Zaman geçtikçe ve olaylar gelişmeye başladıkça ilk kararından dönmek ister ama artık çok geçtir. Vincent elindeki soğuk metali ve silahını taksi şoförünün kafasına dayadı. Bu sırada değer verdiği bir kadının aslında Vincent’ın kurbanı olduğunu anlar. Artık bir şekilde karıştığı bu cinayetler hayatının tam ortasındadır.

Yönetmen: Michael Mann

Oyuncular: Tom Cruise, Jamie Foxx, Jada Pinkett Smith

12. Saatlerden Sonra (1985)

IMDb’si: 7.6

Özet: New York’ta keyifli ve lüks bir hayat yaşayan bilgisayar programcısı Paul Hackett, akşam saatlerinde bir kafede tanıştığı Marcy ile karşılaştığında artık Manhattan’ın banliyölerinde kendisini bekleyen gece macerasından habersizdir. Güzel kadının Soho’daki dairesine vardığında ilk olarak onun rahatsız edici bir ressam olan ev arkadaşı Kiki ile tanışır; Bir süre sonra maruz kalacağı alaycılık işlerin yolunda gitmeyeceğini açıkça ortaya koyunca Doğu Yakası’ndaki gösterişli evine dönmek isteyecektir. Elbette gece zaman zaman oldukça komik ve gerilim dolu bir kabusa dönüşecektir. Tanışacağı renkli insanlar ve dahil olacağı bir dizi absürt olay, Paul’ü büyük şehrin daha önce hiç tanımadığı bir yüzüyle tanıştıracaktır.

Yönetmen: Martin Scorsese

Oyuncular: Griffin Dunne, Rosanna Arquette, Verna Bloom

11. Paris’te Gece Yarısı (2011)

IMDb’si: 7.6

Özet: Sonbaharda evlenecek olan Amerikalı nişanlı çift Gil ve Inez, Inez’in babasının iş için Paris’e gitmesinden yararlanır ve kısa bir tatil için Avrupa’nın bu popüler şehrine giderler. Başlangıçta her şey eğlence dolu bir Avrupa şehrini ziyaret etmekle ilgiliyken, damat adayı Gil’in gece yarısı Paris sokaklarında yaşadığı gerçeküstü maceralar sadece kendisinin değil, ailenin de hayatını değiştirecektir. tüm aile…

Yönetmen: Woody Allen

Oyuncular: Owen Wilson, Rachel McAdams, Michael Sheen

10. Şaşkın ve Şaşkın (1993)

IMDb’si: 7.6

Konusu: ‘Genç ve Heyecanlı’, 1976 yapımı bir sabun köpüğü yapımıdır. Amerika’nın en geri ve muhafazakar eyaletlerinden biri olan Teksas’ın küçük bir kasabasında geçen film, Robert E. Lee’nin çılgın öğrencilerinin eğlenceli hayatlarına odaklanıyor. Lise. Gelecek yıl son sınıfa geçecek gençler okulun son gününü büyük bir eğlenceyle kutlamak istiyor. Bu nedenle çılgın parti yapmaya karar veren öğrencilerim evde yaptıkları hesaplamalara uymuyorlar.

Yönetmen: Richard Linklater

Oyuncular: Milla Jovovich, Ben Affleck, Matthew McConaughey

9. Akşamdan Kalma (2009)

IMDb’si: 7.7

Özet: Sıra dışı bir mizah anlayışına sahip olan The Hangover, bilinen Hollywood mizah klişelerine dayanmayan oldukça eğlenceli bir yapım. Film, arkadaşlarının düğününden iki gün önce bekarlığa veda partisi düzenlemek için Las Vegas’a giden ve sarhoş parti gecesinin sabahında bir kaplan, odalarındaki tavuklar ve altı taneyle uyanan dört tuhaf arkadaşın muhteşem maceralarını anlatıyor. -aylık bebek dolapta ağlıyor. Damadın ortalıkta olmaması farklı bir mesele! Başları hâlâ belada olan bu arkadaşlar, önceki geceye dair hiçbir şey hatırlamıyor. Bu üç aptal ama sempatik hergele, ipuçlarını takip ederek işlerin nerede kontrolden çıktığını bulmak zorundadır. En önemlisi damadı bulmaları ve onu düğününe zamanında Los Angeles’a götürmeleri gerekiyor.

Yönetmen: Todd Phillips

Oyuncular: Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis

8. Çeviride Kayıp (2003)

IMDb’si: 7.7

Özet: Orta yaşını çoktan geçmiş, evli ve çocuklu Amerikalı aktör Bob, bir reklam filmi çekmek için Japonya’ya gelir. Tokyo’da kaldığı otelde, fotoğrafçı kocasının ardından buraya gelen bir başka Amerikalı, sempatik ama önemli Charlotte ile tanışır. Dilleri ve kültürleri kendilerine uzak olan bu insanların ülkesine yabancı olan ve iletişimsizlik denizinde boğulan bu iki yabancı, Tokyo’da geçirilecek bir hafta sonu aniden yakınlaşacaktır.

Yönetmen: Sofia Coppola

Oyuncular: Bill Murray, Scarlett Johansson, Giovanni Ribisi

7. Gece Gezgini (2014)

IMDb’si: 7.8

Özet: Lou Bloom, kariyer peşinde koşan genç ve hırslı bir adamdır. Hayatta ‘her yol adildir’ sloganını benimseyen bu hırslı adam, geceleri şehirde yaşanan olayları kamerasına net bir şekilde kaydetmeye başlar. Şehrin önde gelen televizyon kanallarından birinde gece muhabiri olarak iş bulması uzun sürmedi. Ancak mesleğinde izlediği yolun şüphesiz bir bedeli olacaktır…

Yönetmen: Dan Gilroy

Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Rene Russo, Riz Ahmed

6. Batman (2022)

IMDb’si: 7.8

Özet: Batman, Bruce Wayne’i Gotham Şehri’nin karanlığının kalbine sürüklerken iki yıl boyunca sokaklarda dolaşıp suçluları terörize ettik. Gizemli bir seri katil olan Riddler, şehrin seçkinlerini hedef alıp bir dizi sadist ve vahşi saldırı gerçekleştirdiğinde Batman, Riddler’ın izini sürmeye başlar. İpuçlarını takip eden Batman’in yolu, Kedi Kadın olarak da bilinen Selina Kyle, Penguen olarak da bilinen Oswald Cobblepot ve Carmine Falcone gibi karakterlerle kesişir. Batman, yeni bağlantılarının yardımıyla suçluların maskesini düşürmek ve Gotham Şehri’ni eski barışına döndürmek için güçlü bir çabaya girişiyor.

Yönetmen: Matt Reeves

Oyuncular: Robert Pattinson, Zoë Kravitz, Paul Dano

5. La La Ülkesi (2016)

IMDb’si: 8

Özet: Aşıklar Şehri, yolları kesişen iki kişinin hikayesini anlatıyor. Hayatlarında bir yön bulmaya çalışan iki tutkulu insan olan Sebastian ve Mia’nın yolları bir gün Los Angeles’ta trafik sıkışıklığı sırasında kesişir. Her ikisi de sanat tutkunu olan bu iki kişi, hayallerini gerçekleştirme yolunda ilerlemektedir.

Yönetmen: Damien Chazelle

Oyuncular: Ryan Gosling, Emma Stone, John Legend

4. Bıçak Sırtı (1982)

IMDb’si: 8.1

Özet: Tyrell gibi dev imalat şirketleri, Replikant adı verilen, görünüşte insanlardan ayırt edilemeyen robotlar üretiyor. Dünya dışı kolonilerin tehlikeli ve yasa dışı işlerini halletmek için kullanılan bu robotlar, Blade Runners adı verilen özel polisler tarafından yakalanıyor. Blade Runner uzmanı Rick Deckard, görevinden ayrılırken Los Angeles’a gelen bir grup kopyayı yakalamak için son bir görevi kabul eder. Ancak iki milyon insanın yaşadığı bu şehirde, görünüş olarak insanlardan hiçbir farkı olmayan bu robotları tespit etmek hiç de kolay olmayacaktır.

Yönetmen: Ridley Scott

Oyuncular: Harrison Ford, Rutger Hauer, Sean Young

3. Gün Doğmadan Önce (1995)

IMDb’si: 8.1

Özet: Before Sunrise, yolları kesişen bir erkek ve bir kadının hikayesini anlatıyor. Sıradan bir Avrupa gezisi sırasında trende tanışan iki farklı kişi, Jesse ve Celine, bu yolculuğa sıra dışı bir şekilde devam ederler. Viyana’da trenden inip bu şehirde birlikte bir gün kalmaya karar veren ikili, Viyana’nın uçsuz bucaksız sokaklarında ilginç bir gün yaratma fırsatını yakalar. Bu süreçte birbirlerine karşı bir şeyler hissetseler de bunu kelimelere dökemezler. Emin oldukları tek şey bu gecenin birlikte geçirecekleri ilk ve son gece olacağıdır.

Yönetmen: Richard Linklater

Oyuncular: Ethan Hawke, Julie Delpy, Andrea Eckert

2. Taksi Şoförü (1976)

IMDb’si: 8.2

Özet: Taksi şoförü Travis, takıntılı bir tutku beslediği Bickle ile sosyal hayattaki başarısızlığını tersine çevirmeye çalışır ancak beklediği ödülü alamaz. Bu kırılma anının ardından eline silah alıp harekete geçerek sokakların pisliğini temizlemeye karar verir; Bu sırada kendini bir fahişeyi kurtarmaya adar. Çökmekte olan bir toplumun aynası olan sinema, yönetmen Martin Scorsese’nin kariyerinin en değerli sinemalarından biri olarak değerlendiriliyor.

Yönetmen: Martin Scorsese

Oyuncular: Robert De Niro, Jodie Foster, Harvey Keitel

1. Zor Ölüm (1988)

IMDb’si: 8.2

Özet: Zor Ölüm’de, New York Polis Departmanı dedektifi John McClane, Noel arifesinde, her geçen gün uzaklaştığı karısı Holly ile arasını düzeltmek ve barışmak için Los Angeles’a gelir. Holly, şirketinin Yeni Yıl partisi için Nakatomi Plaza’dadır ve McClane binaya doğru yola çıkar. McClane plazaya vardığında kıyafetlerini değiştirmek için bir odaya girer. Bu sırada bir grup Alman terörist binanın etrafını sararak içeridekileri rehin alır. Onların pençesinden kurtulabilecek tek kişi McClane’dir. Artık McClane’in görevi karısı dahil bu kalabalığı kurtarmak olacaktır.

Yönetmen: John McTiernan

Oyuncular: Bruce Willis, Alan Rickman, Alexander Godunov

haberpolateli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort