Haber

Otto Storm nedeniyle İskandinavya’da tren ve feribot seferleri askıya alındı

Otto adlı Kuzey Denizi fırtınası nedeniyle Danimarka ve Norveç’te onlarca tren ve feribot seferleri iptal oldu.

Danimarka Meteoroloji Enstitüsü, ülkenin kuzeyinde çok sayıda tren ve feribot seferlerinin iptal edildiğini ve Storm Otto’nun İsveç ve Baltık Denizi üzerinden doğuya yöneleceğini duyurdu.

Danimarka’da yaşanan fırtınanın, çok sayıda kişinin seyahat planlarını yaptığı tatil haftasına denk gelmesi ve tren şirketlerinin ülkenin büyük bir bölümünde seferlerini iptal etmek zorunda kalması nedeniyle mağduriyete neden olduğu açıklandı.

Kopenhag’da, 1950’lerin sonlarından kalma bazı apartmanların sakinleri, fırtınayla ilgili önlemlerin bir parçası olarak tahliye edildi.

Otto, Finlandiya ve İngiltere’yi de etkiledi

Norveç’in güneyinde iptal edilen feribot seferleri nedeniyle çok sayıda kişi mağdur olurken, ulaşımda sorunlar yaşandı.

Norveçli feribot şirketi Color Line’ın yöneticisi Erik Brynhildsbakken, Norveç haber ajansı NTB’ye, Storm Otto’nun her zaman karşılaşılabilecek sıradan bir hava olayı olmadığı için iptallerin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Finlandiyalı yetkililer ise yağmur veya sulu kar beklendiği için hafta sonu elektrik kesintilerinin yaşanabileceği konusunda uyardı.

İskoçya ve Kuzey İngiltere’yi de etkileyen Fırtına Otto, yüzlerce evi elektriksiz bıraktı. İngiltere’de bazı tren ve seferler iptal edilirken, Londra-İskoçya yolunda devrilmiş tırlar nedeniyle trafikte aksamalar yaşandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu